Home PL

O nas

Międzynarodowe Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (International Centre for Cancer Vaccine Science, ICCVS) zostało utworzone w 2017 roku jako wspólna jednostka Uniwersytetu Gdańskiego (UG) oraz Uniwersytetu w Edynburgu (UoE) w ramach projektu realizowanego w Programie Międzynarodowe Agendy Badawcze Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Projekt „International Centre for Cancer Vaccine Science” otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 42 122 280 PLN na lata 2017–2023. Jego celem było prowadzenie kompleksowych badań nad immunoterapiami, które mogą doprowadzić do opracowania spersonalizowanych terapeutycznych szczepionek przeciwnowotworowych, a następnie ich komercjalizacji i wdrożenia do praktyki klinicznej.

Poznaj ICCVS

Poznaj ludzi i idee, które napędzają badania prowadzone w naszym Centrum.

eu commision

ICCVS jako jedyny polski zespół został wyróżniony w kampanii #Science4EU: Scientists in Action Campaign

„Chemioterapia jest mniej precyzyjna niż terapie biologiczne. To jak próba zabicia komara młotkiem, gdy siedzi on na Twoim kolanie. Możesz go nie trafić albo, co gorsza, zrobić sobie krzywdę.”

 

Prof. Natalia Marek-Trzonkowska
Dyrektor ICCVS

ICCVS w liczbach

4

Research Groups

24

Projects

250

Scientific Publications

ICCVS team-2

Nasze grupy badawcze prowadzą interdyscyplinarne badania obejmujące immunologię, biologię nowotworów, biotechnologię, bioinformatykę oraz inne obszary nauk biomedycznych.

Gallery 930x620 pxl.11

Realizujemy projekty finansowane ze środków krajowych i międzynarodowych, opierając się na bogatym doświadczeniu w prowadzeniu badań naukowych, współpracy oraz zarządzaniu projektami badawczymi.

ICCVS team

Wnosimy wkład w rozwój światowej nauki poprzez publikacje oraz współpracę z badaczami z całego świata, a efektem naszych badań jest 9 zgłoszeń patentowych.

Kluczowe Projekty

Poznaj najważniejsze inicjatywy badawcze, które napędzają rozwój innowacji i międzynarodową współpracę w ICCVS

SWIFT

Science for Welfare, Innovations and Forceful Therapies

Learn more

CANVAS

Enhancing Cancer Vaccine Science for New Therapy Pathways

Learn more

DIANA

NSCLC Diagnostics – Algorithm

Learn more

ERA SHUTTLE

Accelerating ERA by Sharing Unique Talents for Healthy Life and Environment

Learn more

Możliwość realizacji doktoratu

Dołącz do grupy Immune Memory & Cell Reprogramming i weź udział w badaniach nad:

Translational Memory in Cytokine Tolerance pod kierunkiem Dr hab. Wojciech Siwek.

Aktualności

Co nowego w ICCVS? Bądź na bieżąco z najnowszymi badaniami, osiągnięciami i wydarzeniami z życia naszego Centrum.

Badania i aktualności z Centrum

Szkolenia i wydarzenia networkingowe

Przewijanie do góry